Вівторок, 19.03.2024, 08:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Історія закладу | Реєстрація | Вхід
Пошук
Вхід на сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Анонси заходів [97]
Акції [14]
Виховні масові заходи [59]
Конкурси [94]
Методична робота [9]
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Наші координати
Адреса: мікрорайон 1, м. Лозова, Харківська обл., 64604

Телефон: 2-39-28
Режим роботи СЮН
Пн - Пт: 8.00 - 17.00
Сб: 9.30 - 16.00
Обідня перерва: 12.00 - 12.30
Вихідний - неділя
Корисні посилання
Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України

Департамент науки і освіти Харівської обласної державної адміністрації

Відділ освіти Лозівської міської ради

Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
Захист прав дитини
Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
"ПедПРЕСА" інформує
Наші акції
Підсумки природоохоронної акції "Ялинка"

Підсумки акції "Листя в землю"

Підсумки проведення природоохоронної акції "Первоцвіт"

Підсумки природоохоронної акції "Синиця"

Підсумки природоохоронної акції "Ялинка"

Система Orphus
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Комунальний заклад
 "Лозівська станція 
юних натуралістів"
Лозівської міської ради
Харківської області
Лозівська міська станція юних натуралістів заснована в жовтні 1966 року (рішення виконавчого комітету Харківської обласної ради депутатів трудящих №550 від 10.10.1966 року). 

Перший директор СЮН – Коваленко Павло Гаврилович, ветеран Великої вітчизняної війни, орденоносець, педагог  з великої літери, чуйна, добра, порядна людина, любив природу та зображував її на своїх картинах. Павла Гавриловича вже давно немає, але  пам'ять про нього живе в наших спогадах, його картинах, які він любив дарувати своїм колегам.

З 1973 року директор – Загребельна Лариса Олександрівна, відмінник освіти. З 2001 року директор СЮН – Баранова Світлана Миколаївна.

Із спогадів директора Загребельної Л.О. (1973 – 2001 р.р.)

Станція юннатів була центром натуралістичної роботи з дітьми міста Лозова та Лозівського району. На СЮН працювало 57 гуртків. На базі сільських шкіл працювали навчально-виробничі бригади, які освоювали сільськогосподарську техніку, проводили селекційну роботу за завданнями вчених інституту овочівництва і баштанництва Української академії аграрних наук. На Лозівщині вперше було проведено конкурси професійної майстерності серед юннатів сільських шкіл (кролівників, овочівників).Про результати роботи членів учбово-виробничих бригад знали не тільки в області, а й в Україні. Кращими кролівниками стали юннати Краснопавлівської ЗОШ №1, Африканівської СШ, Орільської СШ кращими овочівниками славилися Катеринівська СШ, Новоіванівська СШ. 

Кожна міська школа мала свою теплицю, де діти вирощували кімнатні квіти, проводили досліди над рослинами.

Юннати СЮН представляли свої експонати на виставці досягнень народного господарства в Москві, неодноразово були відмічені грамотами, дипломами ВДНГ, директор нагороджена бронзовою медаллю, грамотами за участь в ВДНГ та високий рівень представлених дослідницьких експонатів. Загребельна Л.О. - відмінник освіти.
    
Перші керівники гуртків – Головань Раїса Антонівна, Захарова Ніна Дмитрівна, Романченко Григорій Кузьмич.

Із  спогадів колишнього методиста Головань Р.А. (1967 – 1995 р.р.) 

На початку свого існування станція знаходилася в приміщенні колишніх майстерень школи ім. Шевченка, ( кімната площею - 35 м2.) та навчально-дослідна ділянка 0,6 га в парку „Дружба”.

На той час на СЮН працювали гуртки «Юні садівники», «Юні тваринники», «Юні агрохіміки», «Юні рослинники», «Юні зоологи», «Юні ботаніки» .В закладі діяв живий куточок, в якому мешкали папуги, хом’ячки, голуби, кролики. Знайшли собі  тимчасовий притулок  поранені лисиця, чапля та ворона (юннати виходжували їх  і відпускали на волю).  

Юннати самі забезпечували тварин живого куточку кормами, висіваючи на навчально-дослідних ділянках просо, кукурудзу та соковиті корма (морква, буряк, капуста). Велика увага приділялась дослідницькій роботі: на ділянках двічі за вегетаційний період вирощували картоплю; за завданням підшефного радгоспу «Лозівський» проводили сортовипробування айстр (юннати самостійно вирощували айстри,  збирали врожай, просіювали його до потрібного сорту - І, ІІ, ІІІ).  

Насіння здавали в радгосп «Лозівський», а на виручені кошти, які перераховувалися на  банківський рахунок СЮН, возили кращих юннатів на екскурсії - на Чорне море, в Полтаву, Дніпропетровськ. Це було своєрідним стимулом  роботи юннатів на навчально-дослідницькій ділянці. Юннати Лозівської міської СЮН були постійними учасниками міських, обласних заходів - виставках, конкурсах. Кращі юннати  щорічно нагороджувалися грамотами, медалями, свідоцтвами, подарунками.

Перше розширення станції відбулося в 1975 році, надано приміщення – житловий будинок з 4-х кімнат, земельна ділянка 0,05 га.

В 1990 році станція була переведена в помешкання колишньої середньої школи № 6.  

Вересень 2002 року -  Лозівська міська СЮН переведена в приміщення колишнього дошкільного закладу №15.

Загальна площа будівлі СЮН, приміщень 494 м2, площа приміщень для занять – 249,2.

Загальна площа земельної ділянки 300 м2, в тому числі: навчально-дослідної ділянки (квітники) – 68 м2, зони відпочинку 110 м2, господарської зони – 22 м2. На ділянці 98 дерев, з них 70 фруктових (яблуні, черешні, абрикос, вишні, сливи, груші).

На сьогоднішній день  Лозівська міська станція юних натуралістів –  профільний позашкільний навчальний заклад, який забезпечує потреби учнів та учнівської молоді міста в додатковій освіті в галузі біології та екології, здійснює координацію природоохоронної, еколого-натуралістичної діяльності шкіл міста, організовує змістовне дозвілля учнів та учнівської молоді, являється інформаційно – консультативним центром для педагогів, учнів, та інших верст населення міста з різних питань, що стосується сфер її діяльності.

   
Хостинг від uCozCopyright MyCorp © 2024