Понеділок, 29.04.2024, 05:32
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Пошук
Вхід на сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Анонси заходів [97]
Акції [14]
Виховні масові заходи [59]
Конкурси [94]
Методична робота [9]
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наші координати
Адреса: мікрорайон 1, м. Лозова, Харківська обл., 64604

Телефон: 2-39-28
Режим роботи СЮН
Пн - Пт: 8.00 - 17.00
Сб: 9.30 - 16.00
Обідня перерва: 12.00 - 12.30
Вихідний - неділя
Корисні посилання
Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України

Департамент науки і освіти Харівської обласної державної адміністрації

Відділ освіти Лозівської міської ради

Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
Захист прав дитини
Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
"ПедПРЕСА" інформує
Наші акції
Підсумки природоохоронної акції "Ялинка"

Підсумки акції "Листя в землю"

Підсумки проведення природоохоронної акції "Первоцвіт"

Підсумки природоохоронної акції "Синиця"

Підсумки природоохоронної акції "Ялинка"

Система Orphus
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мій сайт

З метою розширення знань про зимуючих птахів, їх значення у природі та житті людини; формування почуття необхідності їх охорони і приваблювання; виховування милосердя, співчуття, бажання допомогти птахам, захистити їх на ЛСЮН проведено природоохоронну акцію «Синиця» з 12.01 – 30.03 2018 р. В акції взяли участь 100 вихованців, педагоги, батьки.

В рамках природоохоронної акції було проведено наступні заходи:

1.Бесіди в гуртках «Допоможемо птахам взимку» (для дітей молодшого та середнього шкільного віку)

2.Інформаційні повідомлення «Зимуючі птахи нашої місцевості» в школах міста (ЗОШ№3, ЗОШ№7, ліцей№4, ЗОШ№12 )

3.Випуск та розповсюдження інформаційних листівок та буклетів (30 шт.)

4.Конкурс екологічного колажу «Допоможемо пернатим друзям» (взяли участь гуртки «Юні квітникарі», «Домашні улюбленці», «Біологія людини», «Фітодизайнер», «Юні охоронці природи»)

5.Конкурс «Годівничка для синички» на кращу годівничку для зимуючих птахів (взяли участь 20 вихованців)

6. Дослідження спостереження: «Які види зимуючих птахів найчастіше відвідують годівнички?», гуртки «Домашні улюбленці»

7.Спостереження в природі (парк «Перемога») за зимуючими птахами

(гуртки «Домашні улюбленці», «Юні охоронці природи»)

8.Екологічний марафон ерудитів «Птахи рідної землі"

Журі у складі директора ЛСЮН Баранової С.М., методиста ЛСЮН Шукалюкової Л.В., керівника гуртка Гавриленко Г.В., Верховодової О.В., представника батьківського комітету визначило кращі роботи

в конкурсі екологічного колажу:

Колажі «Птахи –наші друзі», гурток «Домашні улюбленці», керівник Гавриленко Г.В., «Рятуємо птахів разом», гурток «Юні охоронці природи», керівник Богуславська С.М.

в конкурсі «Годівничка для синички»

І місце – «Чудо-годівничка», Колодка Кирило, гурток «Мистецтво нашого народу», керівник Ірза Н.М.

ІІ місці«Хатка-Їдальня», Білик Вадим, гурток «Мистецтво нашого народу», керівник Ірза Н.М.

ІІІ місце – «Пташина їдальня», Молодан Єва, гурток «Мистецтво нашого народу», керівник Ірза Н.М.; «Їдальня для синички», Хіміч Анна гурток «Юні охоронці природи», керівник Богуславська С.М.

  

Переглядів: 504 | Дата: 01.04.2018 | Коментарі (0)

За підсумками міського етапу конкурсу визнано кращий проект ініціативної групи гуртка «Юні квітникарі» «Різнобарвне літо» у складі: Бикова Валерія, Хитущенко Анастасія, Тарабаненко Ярослав, Симоненко Дарина та направлено на обласний етап конкурсу.

Переглядів: 379 | Дата: 01.04.2018 | Коментарі (0)

З 19 по 24 березня 2018 року в гуртках ЛСЮН відбулися бесіди на тему "Державні символи та атрибути України".

Переглядів: 431 | Дата: 25.03.2018 | Коментарі (0)

«Весна прийшла» — це міжнародний проект, що прагне зацікавити дітей спостереженнями за природою та заохотити до охорони мігруючих птахів, діяти на захист птахів та інших тварин.

«Весна прийшла» об’єднує дітей, їхніх учителів і родини у спостереженнях весняної появи п’яти мігруючих видів птахів, яких називають вісниками весни і яких легко розпізнавати в природі: лелеки білого, ластівки сільської, зозулі, серпокрильця чорного та бджолоїдки.

Завдяки школярам і дорослим усіх європейських країн, ми щороку зможемо спостерігати за приходом весни в он-лайн режимі.

Брати участь в акції — нескладно, проте весело і захоплююче. Ви отримаєте величезне задоволення від спілкування з природою, а ще це гарна нагода поліпшити свої знання про птахів. Все, що необхідно — це спостерігати навесні за птахами і зареєструвати ваші перші зустрічі “вісників весни” на сайті акції “Весна прийшла” http://www.springalive.net/.

Завдяки вашим спостереженням, науковці BirdLife і Українського товариства охорони птахів отримають величезний масив цінних даних. Ці знання допоможуть ученим поліпшити знання про міграцію птахів у Європі — з’ясувати, які тенденції переважають у датах прильоту птахів, та річні особливості весняної міграції.

Дитячі групи, учителі, родини, які бажають долучитися до акції «Весна прийшла», можуть звертатися за допомогою на Лозівську станцію юних натуралістів.

Переглядів: 530 | Дата: 25.03.2018 | Коментарі (0)

З 20 по 27 березня 2018 року відбудеться міський етап Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна». Запрошуємо вихованців взяти участь!

Переглядів: 290 | Дата: 18.03.2018 | Коментарі (0)

14 березня 2018 року відбувся захід з національного виховання «Діти, великі і маленькі, приходьте на посиденьки».

Мета: Удосконалювати інтелект, творчі здібності особистості; розвивати пізнавальний інтерес, мовлення, кмітливість, допитливість, самодіяльність; виховувати громадянські якості: людяність,патріотизм, повагу до традицій українського народу.

Форма проведення: конкурсно - ігрова програма

Дітям запропоновано:

  • цікаву розповідь про традиції проведення українських вечорниць;
  • народні ігри - «Хто за стіною?», «Скнара», Хто гукає?», «Танці до упаду»;
  • ігри- конкурси «Чарівний мішечок», «Картопля в ложці», «Веселі кульки», «Несміяна», «Монстрик»;
  • вікторина «Українська мозаїка»;
  • гра «Продовж приказку»

Переможці конкурсів, вікторини отримали солодкі призи.

 

 

Переглядів: 304 | Дата: 18.03.2018 | Коментарі (0)

За підсумками міського етапу Всеукраїнського конкурсу з природознавства «Юний дослідник» визначено кращу дослідницьку роботу на тему «Вплив кормів різної якості на ріст і розвиток Ахатини гігантської (Achatina fulica)», вихованки гуртка «Домашні улюбленці» Тищенко Милани, яку направлено в КЗ «Харківський обласний пала дитячої та юнацької творчості» для участі в обласному етапі конкурсу.

Переглядів: 361 | Дата: 18.03.2018 | Коментарі (0)

З 01 по 31 березня 2018 року проводиться природоохоронна акція «Першоцвіт».

Мета: ознайомлення з екологічними проблемами, пов’язаними з першоцвітами, із заходами спрямованими на збереження зникаючих першоцвітів; формування первинних екологічних знань, гуманного ставлення до природи; виховання відповідальності за стан навколишнього середовища.

Завдання:

  • набуття практичних вмінь та навичок природоохоронної діяльності;
  • вироблення норм поведінки в природі, властивих сучасній цивілізованій людині;
  • безпосередня практична діяльність школярів, спрямована на збереження зникаючих першоцвітів;
  • привернення уваги громадськості до причини зникнення першоцвітів з природи;
  • проведення широкої просвітницької роботи щодо охорони та збереження першоцвітів.

Корисна інформація

Весняні квіти – першоцвіти, з'являються тільки сходить сніг і мають ще іншу назву – ефемери, що означає «швидкоплинний», «скороминучий». Таку назву вони отримали через те, що дуже швидко зацвітають та швидко зникають. Першоцвіти не бояться морозів, снігу, зимового холодного вітру, але у них є страшніший ворог – люди. Дуже швидко з «обличчя Землі» зникають підсніжники, дикі тюльпани, сон-трава, тюльпани дібровні, рябчики та інші першоцвіти. Ще трішки і ми більше ніколи не зможемо милуватись їх красою, а наші діти та онуки будуть знати про них лише з книг та розповідей. Не дивлячись на те, що за продаж цих рослин порушникам загрожує штраф, білими підсніжниками, блакитними пролісками, фіолетовим шафраном торгують майже неприховано. Якщо так і далі триватиме, відновити популяції дорогоцінних рослин буде неможливо. Адже, наприклад, зріла квітка підсніжника зацвітає з насіння лише на 4-7 рік.

Причина зменшення чисельності рано квітучих рослин у тому, що завдяки своїй дивній красі, їх у непомірній кількості зривають для букетів. Через катастрофічне зменшення запасів першоцвітів, майже всі вони стали «червонокнижними». Зрізавши квітку, необхідну рослині для накопичення запасу поживних речовин, ми прирікаємо її на загибель. Помилково думати, що коли рослину зривають без кореня, вона залишиться жити.

З кожним роком все більше першоцвітів можна побачити на сторінках Червоної книги України, тобто вони перебувають під загрозою зникнення і підлягають особливій охороні у світовому масштабі. Основними зникнення першоцвітів з природи є знищення місць їх розповсюдження через господарську діяльність людини та безпосереднє знищення перших весняних квітів людиною.

До весняних свят, на базарах розпочинається продаж першоцвітів. Купуючи недорогі букетики, ми приносимо прибуток людям, які не витратили ні копійки на їх вирощування, а лише незаконно назбирали їх у лісах та байраках. Не поспішайте купувати першоцвіти! Замисліться над тим, що пройде декілька днів і квіти, що донедавна приносили радість, опиняться у відрі для сміття. А були б вони в степах, лісах, то дарували б нам вічну красу!

Рідкісні рослини та першоцвіти охороняються Червоною Книгою та Законами України: «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», але цього недостатньо.

Треба, щоб люди зрозуміли нерозумність своїх дій по відношенню до природи. Значення першоцвітів у житті природних співтовариств велике. Квітки цих рослин служать джерелом живлення для бджіл, джмелів і інших комах - запильників, постачаючи їх нектаром і пилком у та пора року, коли інші рослини ще не пробудилися від зимового заціпеніння. Насіння, бульби й цибулини деяких з них служать їжею для різних тварин.

Деякі першоцвіти мають лікарські властивості, наприклад підсніжник - цінна сировина для виготовлення медикаментів, за допомогою яких лікують поліневрити, радикуліт, травматичні ураження нервової системи… Квіти, листя підсніжника, підземні частини містять вищі жирні кислоти, флавоноїди, алкалоїди, які використовують при виготовленні серцевих препаратів, ліків проти раку. Первоцвіт весняний, рослина – чемпіон серед диких рослин щодо вмісту вітамінів, зокрема, має найбільшу кількості вітаміну С. Ряст бульбастий здавна використовується в народній медицині при тяжких нервових захворюваннях, паралічах, епілепсії. Зникнуть першоцвіти – втратимо ліки, які рятують людям життя, здоров’я!

Не поспішайте зривати первоцвіти! Задумайтеся про те, що пройдуть кілька днів і прекрасні квіти виявляться у відрі для сміття. Знайте, що на ваших очах і з вашої провини ця краса може зникнути!

Переглядів: 334 | Дата: 12.03.2018 | Коментарі (0)

14 березня 2018 року відбудеться конкурсно-ігрова програма «Діти, великі і маленькі, приходьте на посиденьки».

Переглядів: 284 | Дата: 12.03.2018 | Коментарі (0)

З 12 по 14 березня 2018 року буде проходити міський етап Всеукраїнського конкурсу з природознавства «Юний дослідник». Запрошуємо взяти участь!

Переглядів: 323 | Дата: 12.03.2018 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 25 26 27 28 »
Хостинг від uCozCopyright MyCorp © 2024